четвъртък 02, май 2024г.
Дата на публикуване: 02.11.2022г.

Международен ден на Черно море - 31. октомври Презентация

Учениците от клуб Екология при СУ „Христо Ботев“  проведоха поход и изготвиха презентация по повод на Международния ден на Черно море.

Тази година се отбелязва двайсет и шестата годишнина от подписването на Стратегическия план за Черно море.

• Той е символ на надеждата за по-добро бъдеще за 16 милиона души от шест държави, населяващи крайбрежието му.

• Олицетворение на ангажимента на правителствата от региона за сериозни действия и реални резултати в усилията по възстановяването и опазването на морето.

• Празник на посветените и неуморни усилия на много хора, които отделят от своето време и енергия, за да помогнат в опазването на околната среда.

В деня на Черно море учениците напомнят, че всеки от нас може да помогне за опазването му – като не оставя боклук по плажа и не изхвърля безразборно найлонови торбички, не излива мазнини и опасни химикали в канализацията и пести водата.

Време е за промяна на перспективата в опазването и възстановяването на тази уникална природна система — нашето общо Черно море.