петък 29, март 2024г.
Дата на публикуване: 29.10.2020г.

75 години от основаването на ООН и 65-годишно членство на България

От няколко години по инициатива на директора на СУ „Христо Ботев” – гр. Ивайловград - г-жа Александра Хорозова, в училището се създаде и функционира ученически клуб за ООН. Ръководител на клуба е г-жа Милена Димова – учител по история и цивилизация/и. Клубът участва активно във всички инициативи на Дружеството за ООН в България.

На 24 октомври 2020 г. Христиана Петрова и Дениз Мустафа - ученички от 10 а клас на училището, взеха участие в организираната от Дружеството за ООН в България симулационна игра „Модел ООН”, организирана по повод 75 години от основаването на организацията и 65-годишното членство на България. Симулацията се проведе в Центъра за подготовка на ученици за олимпиади в град София. Проведоха се две паралелни заседания на СЗО /световната здравна организация/ и СТО /световната търговска организация/. Участниците влязоха в ролята на дипломати, представляващи делегацията на държава член, защитаваха нейната позиция, водиха преговори. С участието си учениците развиха умения за публично говорене и аргументация, натрупаха знания и опит.