петък 19, април 2024г.
Дата на публикуване: 28.10.2020г.

ДЕТСКО ПОЛИЦЕЙСКО УПРАВЛЕНИЕ

„Детско полицейско управление“ стартира за четвърти път в СУ „Христо Ботев“ – гр. Ивайловград. В инициативата участват ученици от шести клас. Техен ръководител е г-н Желязко Георгиев – учител по математика. С възпитаниците на „Детското полицейско управление” занимания ще провеждат служители от „Охранителна”, „Пътна” и „Криминална полиция”, медицински специалисти обясниха от РУ на МВР - Ивайловград.  Инициативата „Детско полицейско управление“ е на Министерството на вътрешните работи. Реализира се във взаимодействие с министерствата на образованието и правосъдието, Българската православна църква, Българския младежки червен кръст и Българския туристически съюз. Идеята е учениците да получат знания и умения за опазване на своя живот и този на приятелите си; за справяне в трудни ситуации с различни предизвикателства вкъщи, в училище, на улицата, в планината; за отстояване на собствени права и поемане на отговорност пред обществото; работа в екип, уважение и толерантност към чуждото мнение и различните от тях. Чрез дейностите на програмата се цели:

-ранна превенция на подрастващите;

- утвърждаване на ценностно отношение към законите на страната;

-  създаване на навици за безопасно поведение и вземане на адекватни решения в определени ситуации;

- изграждане на гражданска позиция и развитие на гражданска компетентност;

- стимулиране на прилежност и инициативност;

- повишаване на доверието към полицията.