четвъртък 02, май 2024г.
Архив на новини
Дата на публикуване: 21.03.2024г.

Отборът по шахмат при СУ "Христо Ботев", гр. Ивайловград отново триумфира на областния кръг на Ученическите игри в град Хасково

В съревнованието участваха учениците от трета възрастова група - VIII - X клас. Под ръководството на треньора си, г-н Мариян Араджиев, отборът беше подготвен да се изправи срещу най-добрите шахматисти от другите училища.

Състезанието започна с голяма интензивност, като всяка игра беше пълна с нерви и стратегически ходове. Въпреки силната конкуренция, учениците от Ивайловград демонстрираха изключително умение и концентрация. Техният опит и добре изградени тактики доведоха до поредни победи във всяка отделна игра.

Този успех не е само за отбора на СУ "Христо Ботев", но и за целия град, който се гордее с талантливите си млади шахматисти. Победата им отново потвърждава, че с упорит труд и стратегия всичко е възможно.